Kierunek Bednary

adp_logo Nie miałem tego startu w planach, ale jeśli znajomi są organizatorami, nie wypada się na takim biegu nie pojawić. Dlatego zabrałem córki i pojechaliśmy na lotnisko w Bednarach, niedaleko Pobiedzisk. Jako że byłem sam z córkami nie wiedziałem do końca czy uda mi się znaleźć opiekę dla nich, więc jeśli wystartuję to tylko na dystansie 5km, wówczas będzie mniej stresu :).

Na miejscu okazało się że jest mini przedszkole z opiekunkami dla dzieci, więc spokojnie mogłem odebrać pakiet startowy ( raz jeszcze dzięki Piotrze K. ) i spokojnie zrobić rozgrzewkę. Nigdy nie biegałem na takiej otwartej przestrzeni, ale już po chwili wiedziałem że bieg będzie ciężki i nie równy. Wiatr wiał dosyć mocno, czyli połowa dystansu z wiaterkiem a połowa pod wiaterek. Pięć minut przed startem oddałem córki do „depozytu” i szybko na linię startu. adp_2013_t_szwajkowski_1Start wspólny ( dystans 5 i 10 km ), początek przepiękny, wiatr w plecy, równo, szybko. Po około 400m uformowała się czołówka 5 osobowa, za nimi Sławek i Roman, później ja, cały czas się kontrolując, żeby nie przesadzić z tempem. Teraz wiem że to był błąd bo mogłem dołączyć do niech i powalczyć o lepsze miejsce. adp_5km_2013_R_CieslakPo przebiegnięciu ponad kilometra, nastąpiła nawrotka i ostry wiatr w twarz. Chcąc nie chcąc tempo zaczęło spadać. Stworzyliśmy z Owocem, Sebą i dziewczynami małą grupkę, w której przetrwaliśmy 2 kilometry walki z wiatrem.

adp_2013_t_szwajkowski_2Skręt w lewo, wiatr w bok, kolejny skręt i wiatr w plecy, ostatni kilometr i pogoń za Sławkiem. Niestety już za późno, trzeba było ryzykować na początku i nie puszczać go.adp_2013_t_szwajkowski_3 Wpadam na metę, czas średni 17,44 ale warunki też trudne. Najszybszy kilometr 3,16 najwolniejszy 3,45 taki rozstrzał na tak krótkim dystansie mówi sam za siebie. Szybka kontrola co z dziećmi, wszystko w porządku. Zabrałem wodę i pobiegłem dopingować biegnącym na 10 km. Po rozwieszeniu wyników, okazało się że zająłem 6 miejsce, a że kategorie nie dublują się z klasyfikacją open, byłem drugi w kategorii M 20.

adp_5km_2013_3Dobre, dwa dziady w wieku 39 lat na podium kategorii M-20, dlatego zabrałem Zosię żeby trochę zaniżyła nasz wiek :).

Podoba się Tobie ten wpis, Prześlij znajomym!